Na titulnej strane:
Kedysi priemyselná oblasť v Texase sa zmenila najprv na pustatinu zarastenú trávou a neskôr na jej okraji akoby zo zeme vyrástol rodinný dom - moderná zemľanka.
Foto: Paul BardagjyDIZAJN

Festival: Veľtrh «Design Miami» predstavuje jeden z vrcholov art-dizajnových podujatí. Máme výber z toho najzaujímavejšieho, čo decembrový ročník priniesol.

Rozhovor: Grafický dizajnér Julo Nagy označuje prácu na vizuálnej identite gelérie Nedbalka za uskutočnený sen.

ARCHITEKTÚRA

Šenčenský terminál Čínske letisko Šenčen Bao počarí turistom len čo vystúpia z lietadla.

Verejné priestory: Úpravy verejného priestoru bývajú súčasťou veľkého architektonického projektu. Dokáže verejnosť ovplyvňovať vzhľad ulíc a námestí?

BÝVANIE

Obytná ekojazva: Texaskí architekti Thomas Bercy a Calvin Chan navrhli modernú zemľanku v kedysi zdevastovanej industriálnej krajine.

Na kopci, na dedine: Známe české architektonické štúdio Olgoj Chorchoj navrhlo na zlínskych kopcoch vilu pripomínajúcu dva pootočené kryštály.

Portugalsko: Prázdninové sídlo navrhnuté architektonickým ateliérom ARX by mohlo byť kulisou k nejednému umeleckému filmu.

EXTRA

Stolovanie: Jesť očami je pôžitok, ktorému sa oddávajú milovníci dlhých hostín už storočia. Výber doplnkov, ktoré môžu zmeniť celkový ráz hodovania.

Pracovňa: Osobnosť používateľa sa ukáže tak vo veľkej kancelárii ako aj v pracovnom kútiku. Ako je to v coworkingových centrách?